droga szlak trasa
Droga

Moja droga

Ja podobnie jak Ty, przebyłam swoją drogę. Drogę pełną dobrych dni oraz niepowodzeń, porażek i kryzysów, przez które przeszłam i które nauczyły mnie ogromnie dużo. Dzięki temu, co wydarzyło się w moim życiu – dobrego i mniej przyjemnego – dzisiaj jestem tu, gdzie jestem. Czasem sama w to nie wierzę, lecz tak jest.

Poszukiwałam swojej ścieżki, budowałam swoje życie w czasach, gdy o rozwoju osobistym nikt nie słyszał, nie istniały żadne warsztaty, treningi, a coach było słowem absolutnie obcym i nieznanym, zaś trener był tylko sportowy.

Dostępna wówczas i jedyna literatura to tłumaczenia amerykańskich poradników, które wywoływały wiele kontrowersji.  Przeszukiwałam półki księgarń, czytałam, sprawdzałam na sobie, próbowałam, rozmawiałam z ludźmi, którzy tak jak ja, zawodowo zajmowali się pedagogiką, psychologią. Odkrywałam powoli siebie i tworzyłam swoje życie bardziej lub mniej świadomie, nadając mu, mój własny sens. I nadal mimo upływu czasu i szybko zmieniającej się rzeczywistości, wciąż kreuję swój świat, wciąż go zmieniam i tworzę na nowo każdego dnia. Różnica jest taka, że od dłuższego czasu przestałam się miotać, akceptuję to, co się pojawia, cieszę się każdą chwilą, każdym dniem, każdą rozmową, spotkaniem. Mam w sobie wiele pokory wobec życia, wobec świata, mam wiele szacunku dla ludzi, którzy mnie otaczają, z którymi pracuję. Mam w sobie wiele spokoju i radości z tego, że w ogóle wciąż jestem. Moja droga była długa i wyboista. Moim celem jest sprawić, aby Twoja droga do tego, co określasz mianem sukcesu była znacznie krótsza, abyś mogła/mógł wcześniej niż ja, cieszyć się życiem, wewnętrznym spokojem i harmonią.

Zapraszam Cię w drogę do Twojego sukcesu. Zapraszam do lektury wpisów tutaj na moim blogu. Znajdziesz tutaj wiedzę, wskazówki do pracy z samym sobą, ćwiczenia, testy i zadania do realizacji.

Moje zaproszenie do współtworzenia bloga wciąż jest aktualne. Wasze doświadczenia i przemyślenia po zastosowaniu opisanych przeze mnie sposobów pracy z samym sobą są dla mnie ogromnie ważne. Każda wymiana myśli i informacja zwrotna nadaje sens, głębię moim działaniom i wzbogaca moją wiedzę.

Jest wiele metod do pracy ze sobą, lecz nie każda jest skuteczna dla każdego, czyli spośród wielu narzędzi wybierz te, które będą dobre konkretnie dla Ciebie. Jednak aby móc wybrać potrzebujesz je znać, wiedzieć o nich – i to jest moje zadanie.

Zapraszam do kontaktu mailowego, do komentarzy, uwag i pytań.

Ciekawego  i dobrego czasu z samym sobą Ci życzę.

Poprzedni post Następny post

Przeczytaj także:

Brak komentarzy

Skomentuj

Przeczytaj poprzedni wpis:
Postanowienia Noworoczne
Od czego zależy efektywność osiągania celów i postanowień noworocznych?

Stawiając sobie cele, układając swoje postanowienia noworoczne jesteśmy dobrej myśli, wierzymy w ich realizację oraz w to, że zamienią nasze życie w krainę szczęśliwości, zdrowia, rozsądku i obfitości....

Zamknij