Mentalność zwyciężcy
Mentalność zwycięzcy

Sukces czy porażka? Twój wybór!

Sukces, czy porażka?

Sądzisz, że nie masz wyboru? Uważasz, że wiedziesz życie takie, jakie zgotował Ci los? Może zgadzasz się z twierdzeniem, że niektórzy zawsze mają pod górkę, a innym  wiatr wieje w plecy? Zastanawiasz się czasem nad tym, jak to jest, że jednym w życiu się udaje, a innym nie? Dlaczego wśród ludzi, którzy pracują w jednej firmie, są w podobnym wieku, mają podobne lub takie samo wykształcenie, jedni pną się po szczeblach kariery, awansują, dostają podwyżki, a inni pozostają niezauważalni mimo, że się bardzo starają? Dlaczego biznes jednym się udaje a inni bankrutują? I w końcu skąd biorą się takie sukcesy, jakie odnieśli Bill Gates, Steve Jobs, Mark Zuckerberg, Mikael i Niklas Hed twórcy Anry Birds, Justyna Kowalczyk, Adam Małysz, Roman Polański, Albert Einstein i wielu innych? Na te i inne pytania można mnożyć najróżniejsze odpowiedzi i wskazywać różne czynniki wiodące do sukcesu.

Jedno jest pewne – wszystko zaczyna się w Twojej głowie. Także sukces.
Jakość Twojego życia, sukces i porażka to wypadkowa głównie:
-Twoich przekonań, poglądów, postawy wobec siebie, wobec innych, wobec świata;
-Wiedzy o sobie samym/samej;
-Poziomu samoświadomości;
-Samodyscypliny ;
Twoja zasobność finansowa to w dużej mierze wynik Twojej postawy wobec pieniędzy i bogactwa, Twoich przekonań na ten temat, znajomości siebie oraz samodyscypliny. Podobnie jak Twoje zdrowie, wygląd i waga.
Praca, którą wykonujesz, jakość relacji z ludźmi, otoczenie w którym żyjesz odzwierciedlają to, co dzieje się w Twojej głowie – w myślach i emocjach.

To, co dzieje się z Tobą i z Twoim życiem jest odbiciem Twojego wewnętrznego świata, a ten wewnętrzny świat kreujesz samodzielnie. Robisz to bardziej lub mniej świadomie lub całkiem nieświadomie, w ogóle nie wiedząc jak bardzo wpływasz na swoje życie, pracę, relacje z najbliższymi. Oznacza to, że jeśli masz zastrzeżenia do swojej kariery, relacji z ludźmi, stanu finansów potrzebujesz zweryfikować swoje myśli, przekonania, poglądy, zweryfikować poziom wiedzy o sobie, sposób życia, by zidentyfikować te elementy, które Ci przeszkadzają w drodze do szczęścia i powodzenia.
W dużym stopniu masz wpływ na swoje życie, bo masz wpływ na swój sposób myślenia, postrzegania świata, na swoją mentalność. Są ludzie o mentalności przegranego, mentalności ofiary, nieudacznika, czyli kogoś, kto jest przekonany o tym, że musi się starać i na nic nie zasługuje, że sukces mogą odnosić inni, inni mogą być bogaci, a innym pisane jest życie skromne i lepiej jest się dostosować, siedzieć cicho zgodnie z zasadą „Siedź w kącie, aż znajdą cię”.

Czy to oznacza, że zmiana w obszarze poglądów i przekonań, wiedzy na swój temat, samodyscypliny może zmienić czyjeś życie?
Odpowiedź brzmi: TAK.
Zmiana postawy, sposobu życia, zwiększenie świadomości siebie, wzmocnienie samodyscypliny i wytrwałości zmienia samopoczucie, zmienia wygląd, ma wpływ na zdrowie, kondycję, wagę, na jakość relacji z ludźmi. Oznacza to, że Twoje życie i to, co się w nim wydarzy wciąż w dużym stopniu pozostaje w Twoich rękach. Zatem nikt inny, lecz Ty sama/sam dokonujesz wyboru – sukces, czy porażka?

Sukces, czyli mentalność zwycięzcy
Jak zidentyfikować przekonania, które ograniczają? Co z nimi zrobić? Jak dokonać zmiany?
Jakie przekonania, poglądy tworzą mentalność zwycięzcy?
Jaka wiedza na swój temat jest potrzebna, by kreować swoje życie?
W jaki sposób możesz wzmacniać siłę woli, by wytrwale realizować ważne zadania?
Na te i inne pytania możesz szukać odpowiedzi. Możesz rozprawić się z tym, co Ci przeszkadza oraz poznać to, co prowadzi do szczęścia, sukcesu i powodzenia?
Tutaj, na moim blogu pragnę podzielić się z moją wiedzą, odkryciami, doświadczeniem oraz pasją w poznawaniu siebie i innych, w kreowaniu własnej rzeczywistości, w układaniu życia, któremu możemy nadać własny sens.

Zapraszam Cię w drogę – drogę do Twojego sukcesu. Wiele wskazówek do pracy z samym sobą umieściłam w postach fanpage’a „Firma Szkoleniowa Grażyna Białopiotrowicz”. Śledź bieżące wpisy i sięgaj do wcześniejszych. Wciąż są aktualne.

Na blogu znajdziesz więcej. Przygotuję tutaj niespodzianki w postaci ciekawych ćwiczeń i testów.
Wszystkich zainteresowanych zapraszam do współtworzenia bloga, zapraszam do dzielenia się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami po zastosowaniu opisanych przeze mnie sposobów pracy z samym sobą. Będę za to ogromnie wdzięczna. Każda wymiana myśli i informacja zwrotna nadaje sens i głębię mojej pracy. Zapraszam do kontaktu mailowego, do komentarzy, uwag i pytań. A póki co ciekawego i dobrego czasu z samym sobą życzę.

Poprzedni post Następny post

Przeczytaj także:

Brak komentarzy

Skomentuj

Przeczytaj poprzedni wpis:
Uścisk dłoni a kłamstwo jak rozpoznać kłamcę
Uścisk dłoni a kłamstwo

Okres świąteczno-noworoczny obfitował w spotkania firmowe, rodzinne, towarzyskie, a nawet całkiem przypadkowe. Spotkania zaś to powitania i pożegnania, których obowiązkowym elementem są uściski dłoni. Spotkania rodzinne, towarzyskie wyróżniają...

Zamknij